ÖZEL HAFTALAR

Okulumuzda, özel haftalar, öğrencilerin becerilerini ve ilgi alanlarını dikkate alarak hazırlanan, öğrencilerin etkin olduğu haftalardır:

"Gülentaş" Mizah Günleri

   Öğrencilerin hazırladığı dramalarla, karikatür sergileriyle; konuk olan mizah ustalarıyla renklenen bir haftadır. Hafta boyunca, okulumuzun mizah kültürüne katkıda bulunan etkinlikler gerçekleştirilir.

Sayılı Günler

   Okulumuzda, fen bilimleri ve matematik alanındaki etkinliklerin toplandığı özel bir haftadır. Hafta, matematik ve fen alanındaki projelerle, yarışmalarla, tartışmalarla; uzman olan konuklarla pozitif bilimleri okul gündeminde tutar.

Yabancı Diller Haftası

   Yabancı Diller Haftası, okulumuzda İngilizce ve Almanca dil çalışmalarının sergilendiği, gösterildiği bir haftadır. Hafta boyunca, bu dillerde yapılan dramalar, öğrenci sergileri yer alır. Özel konuklar haftaya renk katar.

    Sosyal Bilimler ve Sanat Haftası

   Okulumuzdaki Sosyal Bilimler ve Sanat alanlarının ortak hazırlandığı bir haftadır. Hafta boyunca, Sosyal Bilimleri ve Sanatın ortaklıklarından hareketle etkinlikler düzenlenir. Her iki alandaki ürünler sergilenir, dramalar hazırlanır. Söyleşiler ve yarışmalarla Sosyal Bilimler ve Sanatın birlikteliği uygulanır.

 

Kitap Fuarı

   Öğrencilerimizin yeni yayınlarla, yazarlarla buluşmalarının sağlandığı bir hafta olarak kitap fuarı düzenlenir. Fuar boyunca, kelime oyunları, okuma ve kitap üzerine tartışmalar, söyleşiler kitabın önemine vurgu yapmak üzere planlanır.